Mezoterapia mikroigłowa (inaczej microneedling) jest zabiegiem polegającym na nakłuwaniu skóry za pomocą specjalnej głowicy z mikroigiełkami, powodującej mechaniczną stymulację tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastyny. Ten podstawowy zakres zabiegu może zostać znacznie rozszerzony i modyfikowany dzięki zastosowaniu dodatkowych preparatów, przeznaczonych do rozwiązywania określonych problemów takich jak: starzenie skóry, blizny atroficzne, zmiany pozapalne, przebarwienia i inne.
- Oddziaływanie mikronakłuwania na skórę
- Kiedy polecamy zabieg mezoterapii mikroigłowej
- Przebieg zabiegu mezoterapii mikroigłowej
- Wskazania do wykonania mikronakłuwania
- Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii mikroigłowej
- Zalecana seria zabiegów – szczegóły
- Zalecenia pozabiegowe
Oddziaływanie mikronakłuwania na skórę
Mezoterapia mikroigłowa to zabieg pobudzający naturalne procesy odnowy elementów budujących skórę tj. kolagenu oraz elastyny poprzez nakłuwanie naskórka niewielkimi igiełkami za pomocą specjalistycznego urządzenia, z wykorzystaniem jednorazowych kartridży.
Powstałe w ten sposób mikrourazy pobudzają mechanizmy naprawcze skóry, związane z indukcją pracy fibroblastów i tworzeniu kolagenu oraz elastyny. W efekcie serii zabiegów mezoterapii mikroigłowej zwiększa się gęstość i naprężenie skóry. Użycie dodatkowych, specjalistycznych preparatów, pozwala na redukcję przebarwień i blizn zanikowych (atroficznych).
Kiedy polecamy zabieg mezoterapii mikroigłowej
Metoda mikronakłuć jest z powodzeniem stosowania jako zabieg profilaktyczny dla skór z pierwszymi objawami starzenia, wykazuje też znaczną skuteczność w przypadku skór dojrzałych.
Szerokie spectrum zastosowania micronedllingu to również skuteczność tej metody w wielu obszarach zabiegowych. Oprócz świetnych efektów na twarzy, szyi i dekolcie, widoczne rezultaty daje też nakłuwanie delikatnej skóry pod oczami, skóry dłoni, czy miejsc z widocznymi rozstępami.
Przebieg zabiegu mezoterapii mikroigłowej
Po zmyciu i dezynfekcji skóry, zabiegowiec nakłuwa skórę za pomocą specjalnego urządzenia z użyciem jednorazowych kartridży. Długość wysuwu igieł jest dobrana do obszaru zabiegowego i oczekiwanego efektu. Moment nakłucia jest bardzo krótki i nie powoduje znacznego dyskomfortu. Użycie specjalnego pena jest korzystniejsze dla procesu regeneracji skóry – gojenie ranek jest znacznie szybsze, a sam zabieg niemal bezbolesny. Stosowane tradycyjnie w zabiegu mikronakłuwania rollery powodowały zwiększoną bolesność zabiegu i przedłużały proces gojenia; wynika to z innego kąta nakłucia skóry igłami.
Po zakończeniu nakłuwania możliwe jest rozszerzenie podstawowego zabiegu o aplikację preparatu odpowiedniego do rodzaju skóry czy opracowywanego problemu.
Czas trwania zabiegu na twarz bez rozszerzania o dodatkowy preparat wynosi ok. 50 minut.
Wskazania do wykonania mikronakłuwania
Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem pozwalającym osiągnąć znakomite rezultaty. Niezależnie od wieku, mogą skorzystać z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jeśli interesuje Cię któryś z poniższych efektów, warto zdecydować się na ten zabieg:
- regeneracja i efekt odmłodzenia skóry
- spłycenie zmarszczek
- ujędrnienie, poprawa gęstości i elastyczności skóry
- zmniejszenie rozszerzonych porów
- redukcja przebarwień i rozjaśnienie skóry
- regeneracja skóry uszkodzonej promieniami UV
- redukcja blizn atroficznych (zanikowych, w tym potrądzikowych)
- redukcja cellulitu oraz rozstępów
- działanie przeciw nadmiernemu wypadaniu włosów
Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii mikroigłowej
W celu zachowania bezpieczeństwa Klientek i klientów, prosimy o zapoznanie się z poniższym wykazem przeciwwskazań do wykonywania zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Jeśli któryś z poniższych punktów jest spełniony, prosimy o rezygnację z zabiegu i zapoznanie się z pozostałą ofertą Kato Beauty:
- nowotwory (poniżej 3 lat od odzyskania zdrowia)
- ciąża i okres karmienia piersią
- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze
- uczulenie na składniki stosowanego preparatu
- przerwana ciągłość naskórka w miejscu zabiegowym
- epilepsja
- trądzik w stanie ropnym
- zaburzenia krzepnięcia krwi
- cukrzyca
- choroby autoimmunologiczne
- przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
- zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w przeciągu ostatnich 3 miesięcy
Zalecana seria zabiegów – szczegóły
Częstotliwość zabiegów w serii oraz ich liczba są uzależnione od stanu skóry i potrzeb skóry Klienta.
Standardowo najlepsze efekty uzyskuje się po serii 3-4 zabiegów, wykonywanych w odstępach co 3-4 tygodnie. Zaleca się powtórzenie kuracji co pół roku. W wieku do 30 lat wystarczające jest wykonanie profilaktycznie jednorazowego zabiegu pielęgnacyjnego.
Zalecenia pozabiegowe
Bezpieczeństwo zabiegu mezoterapii mikroigłowej wymaga również bezwzględnego zachowania poniższych zaleceń po wykonaniu zabiegu:
- należy zachować wszelkie zasady higieny w okolicy zabiegowej (unikanie dotykania, czyste elementy ubioru, czysta pościel, należy unikać dotykania zwierząt i in.)
- makijaż można nałożyć po 2 dniach od zabiegu
- należy unikać promieni UV przez 4 tygodnie po zabiegu (słońce, solarium)
- przez 7 dni po zabiegu lub do całkowitego wyleczenia skóry nie należy korzystać z sauny, basenu, peelingów, depilacji, intensywnych ćwiczeń
- przez 7 dni po zabiegu nie należy nakładać preparatów o działaniu złuszczającym
- przez 14 dni po zabiegu lub do całkowitego wyleczenia skóry, należy zrezygnować z uprawiania sportów
- przez 24 godziny po zabiegu nie wolno pić alkoholu
- należy stosować kremy ochronne z filtrem SPF 30 lub SPF 50
- należy stosować kremy silnie regenerujące, nawilżające
Umów się na zabieg mezoterapii mikroigłowej w gabinecie Kato Beauty!