Mezoterapia bezigłowa to innowacyjna metoda, która chętnie wykorzystywana jest w medycynie estetycznej ze względu na swoją wysoką skuteczność i całkowitą nieinwazyjność. Technologia ta umożliwia niezwykle efektywne dostarczanie skórze niezbędnych substancji aktywnych. Jest to alternatywna dla klasycznej mezoterapii igłowej, całkowicie bezinwazyjna, bezbolesna i bezpieczna dla organizmu.
- Technologia mezoterapii bezigłowej
- Bezpieczeństwo mezoterapii bezigłowej
- Efekty wykonania zabiegów z użyciem mezoterapii bezigłowej
- Przeciwwskazania do wykonania zabiegów z użyciem mezoterapii bezigłowej
- Zalecana seria zabiegów – szczegóły
Technologia mezoterapii bezigłowej
Mezoterapia bezigłowa opiera się na połączeniu zjawisk elektroporacji i elektroforezy. Elektroporacja polega na działaniu krótkich impulsów napięcia elektrycznego na komórki skóry, powodując zmiany prowadzące do zwiększenia jej przepuszczalności. Natomiast elektroforeza to zjawisko fizyczne, w którym podczas transportu prądu stałego dochodzi do przenoszenia substancji jonowych przez barierę naskórka. Oba te zjawiska zachodzą podczas zabiegu jednocześnie, znacząco zwiększając możliwości penetracji warstw skóry przez aplikowane w preparatach kosmetycznych substancje aktywne.
Bezpieczeństwo mezoterapii bezigłowej
Zastosowanie mezoterapii mikroigłowej nie łączy się z takimi skutkami ubocznymi jak ból, zaczerwienienie, obrzęki czy zasinienia.
Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem przyjemnym, całkowicie bezinwazyjnym i bezbolesnym, nie występuje uczucie dyskomfortu, ewentualnie lekkie mrowienie i odczuwalne ciepło. Dzięki możliwości regulacji parametrów, są one dostosowywane do progu odczuwania klientki.
W czasie zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości naskórka i nie ma ryzyka pojawienia się podrażnień czy stanów zapalnych.
Efekty wykonania zabiegów z użyciem mezoterapii bezigłowej
Technologia mezoterapii bezigłowej ułatwia przenikanie aktywnych substancji przez barierę naskórka; działanie terapii z zastosowaniem tej metody będzie więc zależało od dobranych przez kosmetologa produktów. W głównej mierze jest to silne działanie liftingujące, redukujące zmarszczki i bruzdy skóry, ujędrniające i regenerujące skórę oraz poprawiające jej koloryt.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegów z użyciem mezoterapii bezigłowej
Mezoterapia bezigłowa jest metodą nieinwazyjną i bezpieczną, pozwalającą na maksymalne wykorzystanie dobrodziejstw kosmetologii, jednak w określonych okolicznościach jej zastosowanie mogłoby się wiązać z ryzykiem powikłań. Zasada ta dotyczy każdego rodzaju terapii oferowanej w gabinecie kosmetycznym. Dbając o bezpieczeństwo naszych Klientek i Klientów, przedstawiamy wykaz najistotniejszych przeciwwskazań do wykonania zabiegów z użyciem mezoterapii bezigłowej:
- nowotwory (poniżej 3 lat od odzyskania zdrowia)
- ciąża i okres karmienia piersią
- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze
- uczulenie na składniki stosowanego preparatu
- przerwana ciągłość naskórka w miejscu zabiegowym
- epilepsja
- trądzik w stanie ropnym
- uczulenie na prąd
- metalowe implanty w organizmie, aparat ortodontyczny z metalowymi częściami
- rozrusznik serca
- osteoporoza
- niezakończony wzrost kości
- zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w przeciągu ostatnich 3 miesięcy
Zalecana seria zabiegów – szczegóły
Długość trwania zabiegu zależy od obszaru skóry, do którego dostarczane są substancje aktywne. Zabieg zwykle trwa około 30 – 40 minut.
Częstotliwość wykonywania zabiegów: zaleca się wykonanie serii od 5 do 10 zabiegów, maksymalnie raz w tygodniu.