Oferowany przez Kato Beauty dermomasaż jest zabiegiem łączącym masaż mechaniczny z jednoczesnym działaniem podciśnienia skóry poprzez zassanie wraz z rolowaniem ruchomymi kulkami. Ze względu na swoje działanie na tkankę tłuszczową zabieg ten nazywany jest też lipomasażem. Technologia dermomasażu opiera się na tej samej zasadzie co zabieg endermologii i jest uważana za jeden z najskuteczniejszych zabiegów w zwalczaniu cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej.
- Kiedy polecamy wykonanie dermomasażu
- Przebieg zabiegu
- Efekty wykonania dermomasażu
- Wskazania do wykonania dermomasażu
- Wspomaganie terapii z użyciem dermomasażu
- Przeciwwskazania do wykonania dermomasażu
- Zalecana seria zabiegów – szczegóły
Dermomasaż – kiedy polecamy wykonanie
Zabieg może być wykonany na dowolną partię ciała, z wyjątkiem piersi. Szczególne efekty masaż przynosi w okolicach zazwyczaj objętych cellulitem – dermomasaż jest w tym wypadku niezwykle skuteczny. Dodatkowym efektem wykonania dermomasażu jest rozluźnienie mięśni napiętych po intensywnym treningu.
Przebieg zabiegu
Podczas wykonywania dermomasażu wybraną część ciała masuje się przy pomocy specjalnej głowicy, wyposażonej w ruchome kulki i komorę ssącą. Kulki obracają się i masują zassany do głowicy fałd skóry. Poprawia to krążenie krwi i przepycha limfę, działa na skórę i podskórną tkankę tłuszczową.
Metodę dermomasażu można zaliczyć do wyjątkowo skutecznego masażu łącznotkankowego. W wyniku wykonania serii zabiegów następuje widoczne zmniejszenie cellulitu poprzez rozbicie komórek tłuszczowych oraz redukcja obwodów ciała. Ponadto mniej widoczne stają się blizny i rozstępy. Zmniejszenie obrzęku uzyskuje się w efekcie stymulacji mikrokrążenia.
Zabiegi dermomasażu są całkowicie nieinwazyjne, wspomagają naturalne procesy zachodzące w organizmie. Masaż działa również uspokajająco i przeciwbólowo.
Efekty wykonania dermomasażu
Wykonywany w gabinecie Kato Beauty dermomasaż daje świetne efekty poprawy owalu twarzy, modelowania sylwetki i redukcji cellulitu, poprawia krążenia i usprawnia metabolizm, dając dodatkowy efekt jędrnej skóry. Poniżej wymieniamy efekty wykonania serii zabiegów dermomasażu, które są najczęściej obserwowane u naszych klientek:
- redukcja cellulitu
- ujędrnienie skóry
- wysmuklenie i wymodelowanie sylwetki
- zmniejszenie retencji wody poprzez uaktywnienie układu żylnego i limfatycznego
- odmłodzenie naskórka poprzez pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny
- relaks i niwelacja stresu
- przywrócenie prawidłowego metabolizmu
- stymulacja mikrokrążenia w obrębie tkanki łącznej
- odmłodzenie twarzy dzięki zwiększeniu miejscowego mikrokrążenia
Wspomaganie terapii z użyciem dermomasażu
Uzyskanie lepszych efektów dermomasażu jest możliwe dzięki utrzymaniu aktywności ruchowej, zachowaniu zasad zdrowego odżywiania oraz – w celu uzyskania pełnego efektu drenującego -wypijanie ok. 2,5 l wody dziennie.
Dermomasaż – wskazania do zabiegów
Najczęstszymi wskazaniami do wykonania dermomasażu są widoczny cellulit, chęć poprawienia jędrności skóry i modelowania sylwetki. Należy pamiętać, że jest to również świetny zabieg ujędrniający skórę twarzy – jego efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Poniżej wskazania do serii dermomasażu:
- zmniejszenie widoczności cellulitu
- ujędrnianie skóry
- modelowanie sylwetki
- pobudzenie fibroblastów do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny – terapia przeciwstarzeniowa
- pobudzanie krążenia
- wspomaganie leczenia blizn, obrzęków
- przygotowanie do liposukcji
- wspomaganie mezoterapii
- zabiegi relaksacyjne
- odnowa biologiczna po wysiłku
- wspomaganie walki z otyłością
- redukcja zmarszczek
- modelowanie konturów twarzy
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu dermomasażu
Dermomasaż jest bezpieczną, nieinwazyjną metodą efektywnie pomagającą w walce z cellulitem, ujędrniającą skórę twarzy i ciała, jednak w sytuacjach, o których piszemy poniżej, należy zrezygnować z wykonania zabiegu. Każdy rodzaj terapii oferowanej w gabinecie kosmetycznym jest obarczony ryzykiem, jeśli zostanie wykonany w niekorzystnych warunkach, takich jak infekcja, uszkodzenie skóry w miejscu zabiegowym i inne. Dbając o bezpieczeństwo naszych Klientek i Klientów, przedstawiamy wykaz najistotniejszych przeciwwskazań do wykonania dermomasażu:
- nowotwory (poniżej 2 lat od odzyskania zdrowia)
- ciąża i okres karmienia piersią
- stany podgorączkowe
- ogólne osłabienie organizmu
- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze (w tym aktywna opryszczka – w przypadku masażu twarzy)
- przerwana ciągłość naskórka w miejscu zabiegowym
- stany zapalne
- trądzik różowaty
- trądzik w stanie ropnym
- rozszerzone, popękane naczynka
- niewyrównane ciśnienie tętnicze
- skłonność do tworzenia się wybroczyn, siniaków
- zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w przeciągu ostatnich 3 miesięcy
Zalecana seria zabiegów dermomasażu – szczegóły
Standardowy czas trwania zabiegu wynosi około 35 – 40 min., jednak może zmienić się w zależności od wymagań skóry.
Zwykle zalecamy, aby ilość zabiegów w serii wyniosła 6 do 20 – znaczna rozbieżność w ilości zabiegów wynika z możliwości dopasowania terapii do indywidualnych oczekiwać i możliwości klientek i klientów.
Optymalne efekty serii dermomasażu uzyskuje się przy zachowaniu częstotliwości zabiegów: dwa razy w tygodniu; a następnie raz w miesiącu dla podtrzymywania efektu.
Już teraz umów się na dermomasaż w naszym gabinecie!